PM-2133D-400P 3-phase Compact Smart Energy Meter, LED Display, 400A CT's
100% Money Back
30 Day Guarantee
International Shipping
Over 100 Countries
Model:PM-2133D-400P
Description
With its high accuracy (<0.5%, PF=1 ), the PM-2133D series can be applied to both low voltage primary side and/or medium/high voltage secondary side and enables the users to obtain reliable and accurate energy consumption readings from the monitored equipments in real time under operation. These compact size and cost-effective power meters are equipped with revolutionary wired clip-on CT (various types, support input current up to 400 A). It operates over a wide input voltages range 10 ~ 500 VAC which allows worldwide compatibility. This meter has LED display shows power.
Features
  • True RMS Power Measurements
  • Energy Analysis for 3P4W, 3P3W, 1P3W, 1P2W
  • Current Measurements Up to 400 A with Different CT Ratio
  • Voltage Measurements Up to 500 V
  • Clip-on CT for Easy Installation
  • W Accuracy Better than 0.5% (PF=1)